top of page
cody.jpg
nestea.jpg

I Mistrzostwa Polski Dog Diving

 

Latające Psy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie w świecie psich sportów!

 

Po kilku latach rozgrywania zawodów w skokach do wody dla psów wyłonimy  prawdziwych mistrzów tej konkurencji.

Jeśli masz psa, który już udanie brał udział z naszych zawodach, zapraszamy, co oczywiste.

Jeśli próbowałeś, ale skok do wody nie powiódł się, możesz skorzystac z treningu w dzień poprzedzający zawody.

Jeśli nie startowałes w zawodach, a Twój pies uwielbia wskakiwać do wody z pomostu, aportowac zabawkę wrzuconą do wody -  zapraszamy! Każdy mistrz tak kiedyś zaczynał! I skorzystaj z piątkowego treningu!

Po raz pierwszy rozegramy zawody w dwóch klasach wzrostowych:

- Otwartej - dla wszystkich psów, niezaleznie od wzrostu

- Małych Psów - dla psów o wzroście do 40 cm (mierzonym w kłębie)

 

Oto komplet informacji, które mogą Cię zainteresować.

Termin

29-31 Marca 2019

Piątek - trening - zapoznanie z basenem i platformą startową

Sobota - kwalifikacje oraz runda wstępna

Niedziela - półfinały i finały

Miejsce

Animals Days 2019

Hala C
PTAK WARSAW EXPO
Aleja Katowicka 62
Nadarzyn

Cel zawodów

Celem zawodów jest wyłonienie psów, które uzyskają tytuły Mistrzów Polski Dog Diving.

Drugim, nie mniej ważnym celem jest świetna zabawa dla psów i ludzi.

Psy uwielbiają skoki do wody,

Dog Diving to jedna z najbardziej lubianych i najchętniej oglądanych dyscyplin psich sportów.

Zasady Ogólne

Zawody będą rozgrywane w dwóch klasach:
Open - wszystkie psy, niezależnie od wzrostu
Małe Psy - psy o wzroście maksimum 40 cm mierzonym w kłębie

 

W zawodach mogą uczestniczyć psy wcześniej zarejestrowane za pośrednictwem strony latającepsy.org z opłaconym wpisowym (informacje w formularzu zgłoszeniowym).

Dopuszcza sią możliwość zarejestrowania w dniu zawodów podczas SESJI TRENINGOWEJ w piątek lub podczas RUNDY KWALIFIKACYJNEJ w sobotę.


W wydarzeniu może uczestniczyć jako opiekun zwierzęcia osoba , która najpóźniej 29 marca 2019r. ukończyła 18 lat. Osoby poniżej 18 lat muszą mieć przy sobie pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów wraz z ich numerami telefonu.


Opiekunowie zwierząt biorą udział w Dog Diving wyłącznie na własną odpowiedzialność i oświadczają, że nie istnieją przeciwwskazania do udziału zarówno ich jak i ich zwierzęcia w wydarzeniu.


Przy wejściu na teren Targów / Zawodów wymagany będzie dokument stwierdzający ważność obowiązkowych szczepień psa. Na teren obiektu, z psem można wejść tylko wejściem C8, gdzie każdy pies będzie oznakowany.


Koszt udziału w zawodach to 40 zł, jest to opłata jednorazowa, bezzwrotna za psa, przedpłata. Rejestracja w trakcie imprezy jest związana z opłatą w wysokości 60 zł. 


Limit wieku psa - 6 miesięcy.


Pies wchodzący na podest musi być ubrany w szelki. Będą one udostępnione do  wypożyczenia na miejscu, jednak najlepiej korzystać ze swoich.


W hali będzie wydzielony obszar, gdzie będzie można ustawić klatkę dla psa oraz go wysuszyć (będą dostępne suszarki).


W celu zachęcenia psa do skoku można używać zabawek pływających, bezpiecznych dla psa. Sędzia na podeście będzie miał prawo nie dopuszczenia do użycia zabawki, którą uzna za niewłaściwą. W żadnym wypadku, nie wolno używać smakołyków i jedzenia!!


Na podeście, w danej chwili,  może przebywać jeden pies z maksymalnie dwoma opiekunami (jeden może przytrzymywać psa w gotowości do startu, drugi wyrzuca zabawkę).


Start psa może nastąpić tylko i wyłącznie na znak dany przez Sędziego. W innym przypadku skok nie będzie zaliczony do konkursu.
Zaliczony będzie tylko skok psa oddany z podestu (pies nie może odbić się ze schodów).


Po oddanym skoku, pies może opuścić basen tylko i wyłącznie korzystając z przeznaczonych do tego celu schodów.


Niestawienie się na starcie (nieobecność w strefie przygotowania) podczas wywoływania jest równoznaczne z rezygnacją z rundy, wyzerowaniem wyników i dyskwalifikacją, bez możliwości ubiegania się o zwrot wpisowego.


UWAGA! Absolutnie niedozwolone jest wyciąganie psa z wody za sierść lub obrożę. 
Jedyna dopuszczalna forma pomocy psu, to zejście do niego po schodach i podtrzymanie go za szelki w celu nakierowania na stopnie schodów.
Pies nie może mieć na sobie jakichkolwiek akcesoriów innych niż płaska, niezaciskowa obroża i / lub szelki.
Stwierdzona przez Sędziego jakakolwiek próba nieodpowiedniego traktowania psa może skutkować wykluczeniem z zawodów równoznacznym z wyzerowaniem wyników, bez możliwości ubiegania się o zwrot wpisowego.

Pies nie może wykazywać agresji do psów ani ludzi. Osobniki u których sędzia stwierdzi przejawy agresji będą dyskwalifikowane.


UWAGA! Osoby zarejestrowane przez stronę latajacepsy.org z opłaconym wcześniej wpisowym, otrzymają zaproszenie uprawniające do bezpłatnego wejścia na Targi Animals Days, oraz bezpłatny wjazd na parking, wyznaczonym wjazdem (na każdy dzień oddzielnie, jeśli pies zakwalifikuje się do dalszej rozgrywki).
 

UP

OPIS ROZGRYWANIA ZAWODÓW

SESJA TRENINGOWA z możliwością kwalifikacji

piątek 29.03.2019 od 10:30
Przyjmowanie zgłoszeń wcześniej zarejestrowanych psów oraz rejestracja psów wcześniej nie zarejestrowanych odbywać się będzie od godziny 10.30 do godziny 16.00, w namiocie/stanowisku ADVANTIX, przy basenie w hali C.

Próby będą się odbywały w kolejności zgłoszeń do rejestracji przy basenie. 

Każdy z psów otrzyma maksymalnie 5 minut na zapoznanie się wraz z opiekunem (opiekunami) z warunkami rozgrywania konkurencji. Podczas treningu będzie możliwe podjęcie próby uzyskania limitu kwalifikacyjnego, ustalonego na 3 metry w klasie Open i 2 metry w klasie Małych Psów.

Pies, by został zakwalifikowany do dalszych rozgrywek, musi wykonać wyraźny skok z podestu (pies nie może zejść po schodach i wejść do wody, odbić się ze schodów).

Wszystkie psy, które osiągną minimum kwalifikacyjne, będą mogły wziąć udział od razu w Rundzie Wstępnej zawodów, rozgrywanej w sobotę o godzinie 14:00.

 

KWALIFIKACJE

sobota 30 marca 2019 od 11.00 do ok. 13:00
Przyjmowanie zgłoszeń wcześniej zarejestrowanych psów oraz rejestracja psów wcześniej nie zarejestrowanych odbywać się będzie od godziny 10.30 do 13:00, w namiocie/stanowisku ADVANTIX, przy basenie w hali C.

Każdy z psów otrzyma maksymalnie 3 minuty na osiągnięcie limitu kwalifikacyjnego, ustalonego na 3 metry w klasie Open i 2 metry w klasie Małych Psów.
Wszystkie psy, które osiągną minimum kwalifikacyjne, będą mogły wziąć udział w rundzie wstępnej zawodów.

Pies, by został zakwalifikowany do dalszych rozgrywek, musi wykonać wyraźny skok z podestu (pies nie może zejść po schodach i wejść do wody, odbić się ze schodów).

 

RUNDA WSTĘPNA

sobota 30 marca 2019 od 14.00 do 16.00
Listy startowe w dwóch kategoriach wzrostowych będą ogłoszone i uzupełniane na bieżąco na tablicy przy basenie. Kolejność w tej rundzie będzie zgodna z kolejnością uzyskanych kwalifikacji.

W tej rundzie każdy pies otrzyma możliwość wykonania dwóch następujących po sobie skoków. Dalszy z nich będzie decydował o miejscu w rankingu.
Począwszy od tej rundy będzie w użyciu elektroniczny system pomiaru odległości.
Dystans będzie mierzony do najdalszego miejsca na ciele psa przechodzącego przez lustro wody.
Maksymalnie 20 psów z każdej kategorii z najlepszymi rezultatami przechodzi do zawodów właściwych, rozgrywanych w niedzielę. Organizator pozostawia sobie prawo do zwiększenia limitów.

Zawody Dog Diving w każdej z kategorii - Otwartej i Małych Psów wygra pies, który skoczy najdalej podczas którejkolwiek z niedzielnych prób. Rekordowe skoki każdego z psów będą podstawą tworzenia rankingu.

 

PÓŁFINAŁ

niedziela 31 marca 2019 od 11.00 do ok. 13.00
Skoki będą odbywały się w kolejności odwrotnej do wyników rundy wstępnej (listy startowe będą dostępne w internecie na stronie latajacepsy.org w sobotę po godzinie 20:00.
Podczas półfinału każdy pies odda 3 następujące po sobie skoki.
Wynik najlepszej z trzech prób będzie się liczył do rankingu zawodów.
7 psów z najlepszymi rezultatami w każdej z dwóch kategorii awansuje do FINAŁU.

FINAŁ

niedziela 31 marca 2019 od 14:00 do ok. 15:00
Finał składa się z 4 rund.
W każdej z nich:
- kolejność startowa jest zgodna z aktualnym rankingiem
- zawodnicy mają jedną próbę poprawienia swojego rekordu.

W rundzie 1 startuje 7 psów, do rundy drugiej przechodzi 5 z najlepszymi wynikami.
W rundzie 2 startuje 5 psów, do rundy drugiej przechodzą 3 psy z najlepszymi wynikami.
W rundzie 3 startują 3 psy, do rundy czwartej (ścisły finał) przechodzą 2 psy z najlepszymi wynikami.
W rundzie 4 startują 2 psy. Jeśli w czwartej rundzie, po skoku drugiego psa nastąpi zmiana lidera, jego rywal otrzyma dodatkową próbę.
Zawody kończą się, gdy po ostatnim skoku lider pozostaje bez zmian.

Advantix Spot-on (40 mg + 200 mg)/ 0,4 ml, roztwór do nakrapiania; Advantix Spot-on (100 mg +500 mg)/1 ml, roztwór do nakrapiania; Advantix Spot-on (250 mg + 1250 mg)/2,5 ml, roztwór do nakrapiania; Advantix Spot-on (400 mg + 2000 mg)/4 ml,  roztwór do nakrapiania. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Animal Health GmbH, D-51368 Leverkusen, Niemcy. Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych: 1 pipeta 0,4 ml zawiera: Imidakloprid 40 mg, Permetryna 200 mg; 1 pipeta 1,0 ml zawiera: Imidakloprid 100 mg, Permetryna 500 mg; 1 pipeta 2,5 ml zawiera: Imidakloprid 250 mg, Permetryna 1250 mg; 1 pipeta 4,0 ml zawiera: Imidakloprid 400 mg, Permetryna 2000 mg. Wskazania lecznicze: Zapobieganie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów, a także odstraszanie komarów i muchówek (Phlebotomus sp.). Przeciwwskazania: Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

bottom of page